Druhy látkových plenek

Látkové plenky – druhy a způsoby používání

Nejkrásnější a největší splněný sen v životě ženy je mít děťátko. I vy zažíváte nejkrásnější životní období a chcete pro svůj poklad jen to nejlepší?

Plenky – patří mezi základní část novorozenecké výbavy. Prvních 700 - 1000 dní života stráví děťátko v plenkách. Pokožka novorozenců a malých dětí je velmi citlivá. Je pětinásobně tenčí než pokožka dospělého. Je mnohem propustnější pro škodlivé látky. Reaguje zánětem a podrážděním.
Je proto důležité, aby první dny života vaše děťátko trávilo v přírodních materiálech (ne v chemii) – potom jste tady správně.

Nabízíme vám alternativu k jednorázovým plenkám – látkové plenky.

Jak na to:

Než začnete uvažovat, jaké množství plenek si potřebujete připravit, pročtěte si naše informace.

I když se jakkoliv technologicky snažíme, není možné vytvořit velikostní model, který by vyhovoval právě narozenému, ale i 2-ročnímu děťátku. Proto, jestli jste se rozhodli používat látkové plenky hned od narození, je potřeba si udělat první zásobu plenek, a to z plenek označených jako novorozenecké. Sednou lépe než 1velikostní a vydrží vám i dostatečně dlouhou dobu.

Novorozenecké plenky :

Tato velikost je vhodná pro všechny děti, které se narodí s váhou pod 3,5 kg. Můžete si zvolit variantu:

1.že použijete vrchní novorozenecké PUL kalhotky a do nich si naskládáte vkládací plenky podle potřeby a toho, jak bude dítě „počůrané“. Na začátku můžete kombinovat i klasické bavlněné čtverce s bam- busovou vkládačkou – jestli chcete zabezpečit pocit sucha, můžete použít separační plenku. Vrchní kalhotky perte tehdy, když jsou znečištěné, takže ne při každé výměně plenky, uschnou vám velmi rychle.

Novorozenecké PUL kalhotky

2.Další možnost balení je použít (maminky si oblíbily tuto variantu hlavně na noc) novorozenecké PUL kalhotky – kde vrchní část je bavlna, vnitřní část savé bambusové froté a u tělíčka je také jemné bambusové froté. Dodávají se s 3-vrstvou vkládací plenkou, na tuto kombinaci ale musíme použít ještě vrchní PUL kalhotky - – které vlhkost nepropouštějí, ale jsou prodyšné nebo použijete vlněné vrchní kalhotky z Merino vlny . Tyto je potřeba lanolínovat.

Novorozenecké PUL kalhotky

3.Máte ještě možnost použít Kapsové plenky (pro děti od cca. 5 kg) – jsou z materiálu jako vrchní PUL kalhotky, ale vevnitř mají kapsu, kterou si vyplníte vkládačkami – je to rychlé a šikovné přebalování s nevýhodou, že při každém přebalení musíte měnit (prát) celou kapsovou plenku - schne rychle. Výhodou je zase jeho rychlost a jednoduchost, na procházku, k lekáři apod..

Kapsové plenky

1-velikostní plenky :

Až se vám bude zdát, že novorozenecké plenky jsou děťátku moc malé, připravíte si 1-velikostní plenky, které mají na přední straně několik párů patentek, pomocí kterých můžete plenku přizpůsobovat velikosti děťátka.

I u 1-velikostních plenek můžete využít 3 varianty přebalování:

1.První možnost u větších dětí je SIO systém. Jsou to 1-velikostní vrchní PUL kalhotky, do kterých se připíná Savé jádro - Tvarovaná plenka KOMPLET. SIO systém nabízí ekonomické a jednoduché přebalování. Tvarovanou plenku stačí jen připnout do vrchních kalhotek a získáte tak plenku "všechno v jednom ".

SIO systém

2.Další možnost balení je použít (maminky si oblíbily tuto variantu i na noc) kalhotkové 1-velikostní plenky – kde vrchní část je bavlna, vnitřní část savé bambusové froté a k tělíčku jde znovu jemné bambusové froté. Dodávají se s vkládací plenkou, na tuto kombinaci musíme ale znovu použít i vrchní PUL kalhotky – které vlhkost nepropouštějí, ale jsou prodyšné nebo použijete vlněné vrchní kalhotky z Merino vlny – ty je potřebné lanolínovat.

Kalhotkové 1-velikostní plenky

3.Kapsové plenky – jsou z materiálu jako vrchní PUL kalhotky, ale vevnitř mají kapsu, kterou si vyplníte vkládačkami – je to rychlé přebalování s nevýhodou, že při každém přebalení musíte měnit (prát) celou kapsovou plenku - schne rychle.

Kapsové plenky

Máme odezvy od maminek, že právě dětem, které měly zapařené zadečky a začaly používat bambusové plenky, tyto problémy ustoupily, protože bambus je přirozeně antibakteriální a ani praním se tato účinnost nesnižuje.

NAŠE ZNAČKY

KONTAKTNÍ INFORMACE
  • G-SERVIS, s.r.o.
  • Na vyhliadke 11, 080 05 Prešov
  • Tel.: +421 905 963 833
  • info@bambiroxy.cz