Materiály používané pro výrobu látkových plenek.

Bambus

Bambus je považovaný za nejrychleji rostoucí rostlinu na Zemi. Je to vlastně zdřevnatělá tráva. Výhodou bambusu je, že ho není potřeba po sběru vysázet, protože tvoří mohutný kořenový systém, ze kterého nanovo vyrůstá. Nepotřebuje žádné chemické ošetření ani hnojení, je přírodně antiseptický, proto jeho vlákna jsou vhodná pro malé děti a alergiky.

Z bambusové masy se vyrábějí vlákna podobná viskóze.

Nejdůležitější vlastnosti bambusu jsou:
antialergický, antibakteriální, antistatický, má okamžitou savost, prodyšný, má výborné termo-regulační vlastnosti, je pevný, má dlouhou životnost.

Postup výroby viskózy z bambusu byl vyvinutý v 80. letech 20. století a bambus se tak stal nejnovějším masově využívaným přírodním materiálem v textilním průmyslu.

Bambus (bambusová viskóza) je přírodní materiál, na dotyk měkoučký, příjemný, jemný. Je velmi savý, nasaje až 4x více tekutiny než např. bavlna. Po nasáknutí nezůstává na povrchu mokrý, vlhkost je však na jeho povrchu cítit.
Bavlna a biobavlna

Bavlna je nejrozšířenějším materiálem, který se nejdéle používá na výrobu plenek. Biobavlna je bavlna pěstovaná a zpracovávaná za přísných ekologických podmínek. Při pěstování biobavlny se nepoužívají pesticidy, herbicidy ani hnojiva. Při zpracování tkanin se nepoužívají toxické látky (např. formaldehyd).Polyesterový flís

Polyesterový flís je materiál z umělého vlákna, je také velmi jemný a příjemný na dotyk. Má jednu nespornou výhodu, kterou je uchovávání pocitu sucha. Tekutinu totiž, na rozdíl od přírodních materiálů, nenasakuje, ale jen propouští. Na povrchu proto zůstává stále suchý.

Používáme ho např. u kapsových plenek, děťátko má tak u tělíčka sucho a vlhkost je odváděná do vícevrstvých vysoce savých bambusových vkládacích plenek.

UPOZORNĚNÍ: Při používání látkových plenek upozorňujeme na opatrnost při používání krémů na zadeček. Pokud je ho nutné použít, tak jen tenkou vrstvu, protože silná vrstva brání pokožce v dýchaní a krém snižuje savost plenek.Konopí

Konopí je nenáročná, rychle rostoucí rostlina, která se pěstuje bez použití pesticidů. Je oblíbená díky svojí pevnosti a trvanlivosti materiálů z něho vyrobených. Vyžaduje minimum vody pro růst, a tak se zařazuje mezi ekologické suroviny.

Konopné plenky mají vynikající sací schopnost a jejich výhodou je rychlejší doba sušení.Vlna

Velmi jemný, vzdušný materiál s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Jedná se o jeden z nejvhodnějších materiálů pro nejmenší děti. Vlna je antibakteriální, má přirozenou regenerační a samočistící schopnost. „Nepromokavost“ vlny zabezpečuje v ní obsáhnutý lanolín.


NAŠE ZNAČKY

KONTAKTNÍ INFORMACE
  • G-SERVIS, s.r.o.
  • Na vyhliadke 11, 080 05 Prešov
  • Tel.: +421 905 963 833
  • info@bambiroxy.cz