Údržba látkových plienok

Použité plenky

Plenky doporučujeme vyměňovat po 2-3 hodinách, každé děťátko je však jiné, záleží na věku děťátka, proto se čas mezi jednotlivými přebaleními může lišit.

Plenku znečištěnou močí uskladňujte v plastovém vědérku, které má uzavíratelné víko.

V případě znečištění plenky stolicí pevné časti spláchněte do WC, ostatní znečištění odstraňte sprchou, plenky vyždímejte, skvrny od stolice můžete potřít žlučovým mýdlem a takto ošetřenou ji hodíte do vědérka. Jestli máte odzkoušené, že prací prostředek, který používáte, si poradí se skvrnami, není nutné potírat plenku žlučovým mýdlem. Takto uskladněné (na sucho) plenky byste měli skladovat maximálně 2-3 dny. Při delším skladování může dojít k poškození materiálu či vzniku plísní.

Doporučujeme kápnout několik kapek éterického oleje na víko vědérka.


Praní

Prvním krokem při praní by mělo být nastavení na máchání s odstřeďováním, nepřidávejte žádný prací prostředek, postačí čistá voda.

Po tomto kroku již můžete spustit hlavní prací program s teplotou podle doporučení, nejčastěji je to 60 stupňů.

Prací prostředek (prášek nebo gel) můžete použít ten, který běžně používáte a máte vyzkoušenou jeho kvalitu. Nejdůležitější při praní je, aby pračka nebyla přeplněná. Jestli máte pračku např. na 5,5 kg suchého prádla, tak bambusových plenek tam nedávejte nikdy více než 4,5 kg. Proč? Plenky mají velkou nasákavost a praly by se v malém množství vody, byly by nedostatečně vymáchané a to bývá nejčastější příčinou toho, že plenky jsou tvrdé a zapáchají. Nikdy nepoužívejte zkrácené programy (ECO), jestli vaše pračka má funkci na přidání vody při máchání, doporučujeme ji použít. POZOR, nepoužívejte aviváž!


Sušení

Plenky sušíme volně na šňůře nebo v sušáku, můžeme použít i sušičku na šetrný program. Na radiátoru můžeme sušit v případě, že není příliš horký, ale takto sušené plenky bývají tvrdší. POZOR, na vrchní kalhotky a kapsové plenky, které mají PUL nepromokavou vrstvu (prodyšnou membránu) nikdy nepoužívejte na sušení radiátor.

Nejlepší odstraňovač skvrn je sluníčko. Plenky věšíme vždy tak, aby slunce nesvítilo na barevnou stranu plenky, v tomto případě by mohl pěkný barevný vzor zblednout.

Na máchání, na změkčení plenek je možné použít i přiměřené množství octu.

Případné další různé tekuté odstraňovače skvrn používejte vždy podle návodu, při delším působení mohou poškodit materiál.
Přípravky na bázi chlóru, např. Savo používejte vždy pouze na bílé plenky, protože tyto přípravky vybělí i barevné vzory plenek a to nechceme.

Po usušení plenky poskládáme a jsou hned připravené na další používání :)


NAŠE ZNAČKY

KONTAKTNÍ INFORMACE
  • G-SERVIS, s.r.o.
  • Na vyhliadke 11, 080 05 Prešov
  • Tel.: +421 905 963 833
  • info@bambiroxy.cz